Aktualności

Nie ryzykuj kierując autem na podwójnym gazie, sprawdź swój stan trzeźwości w ostrowskiej komendzie

Data publikacji 02.07.2021

Przypominamy, że w recepcji ostrowskiej komendy jest Promiler, proste urządzenie do badania stanu trzeźwości. Nie warto ryzykować i wsiadać za kierownicę auta jeżeli nie jesteśmy pewni naszego stanu trzeźwości.

Nietrzeźwi kierujący to poważne zagrożenie dla innych osób znajdujących się na drodze. Wsiadając za kierownice auta pow wypiciu alkoholu ryzkujemy swoim zdrowiem i życiem oraz innych osób a także konsekwencjami prawnymi i finansowymi.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych. Dlatego nie warto ryzykować wsiadając za kierownicę auta po wypiciu alkoholu, jeżeli nie jesteśmy pewni swojego stanu sprawdźmy go w ostrowskiej komendzie a unikniemy konsekwencji prawnych i finansowych.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony