Aktualności

Nr na budynku pomoże służbom w szybszym dotarciu na miejsce zwłaszcza gdy zdrowie i życie ludzkie będzie zagrożone

Data publikacji 04.07.2021

Właściciele i administratorzy budynków nie zawsze pamiętają o obowiązku umieszczenia numeru. Brak oznakowania może wpłynąć na czas dojazdu służb gdy zdrowie i życie ludzkie będzie zagrożone.

Służby starają się szybko dotrzeć do osób potrzebujących pomocy, niestety często uniemożliwia im to brakujące oznakowanie budynków. Tego typu sytuacje wpływają na opoźnienie czasu dojazdu policjantów, strażaków czy ratowników medycznych. Jeżeli zagrożone jest zdrowie lub życie ludzkie każda minuta ma znaczenie. Najwięcej tego typu sytuacji zdarza się nocą, gdy przedstawiciele służb nie mają możliwości zapytania okolicznych mieszkańców o przekazany adres interwencji. Przypominamy, że art 64 KW zobowiązuje m.in właściciela budynku do umieszczenia w widocznym miejscu numeru.

  • Ust. 1. Kto, będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości, nie dopełnia obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy lub placu albo miejscowości podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.
  • Ust. 2. Tej samej karze podlega, kto nie dopełnia obowiązku oświetlenia tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony