Aktualności

Mając ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie kierował autem

Data publikacji 29.07.2021

Nietrzeźwi kierowcy to śmiertelne zagrożenie dla nich samych i innych osób znajdujących się na drodze. Wczoraj po anonimowym zgłoszeniu policjanci z WRD zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

Wczoraj po południu dyżurny ostrowskiej komendy odebrał anonimowe zgłoszenie o kierującym autem w Nowej Osuchowej który może być pod wpływem alkoholu. Na miejsce pojechali policjanci z WRD i zatrzymali kierującego vw. 51-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został zbadany na stan trzeźwości, urządzenie wskazało ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 51-latkowi prawo jazdy.

Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony