Podsumowanie weekendu - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu

Drugi kwietniowy weekend minął bezpiecznie na drogach powiatu ostrowskiego. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenia o 2 niegroźnych kolizjach ponadto zatrzymali nietrzeźwego kierującego.

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu ostrowskiego doszło do 2 niegroźnych kolizji. Osoby uczestniczące nie odniosły poważnych obrażeń. Niestety pomimo naszych apeli nadal dochodzi do kierowania motorowerami przez osoby nie posiadające uprawnień.

9 kwietnia około godz. 10:00 w Komorowie doszło do kolizji z udziałem motoroweru. 16-latek kierował motorowerem Romet bez uprawnień. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem uderzył w krawężnik z prawej strony jezdni następnie wywrócił się na chodnik. Z 16-latkiem jechała 21-latka nie odniosła żadnych obrażeń, natomiast 16-latek został przewieziony do Szpitala. Na szczęście dla niego nic mu się nie stało. Kierujący i pasażerka mieszkają na terenie powiatu ostrowskiego.

16-latek odpowie za swoją jazdę przed Sądem dla Nieletnich.

Natomiast 8 kwietnia o godz. 21:00 na ul. Młakińskiej ostrowscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej BMW. 22-latek był nietrzeźwy, miał ponad 1,28 promila alkoholu. Mężczyzna miał w lutym tego roku zatrzymane prawo jazdy za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem bez uprawnień grozi grzywna. Dodatkowo właściciel pojazdu odpowiada za udostępnienie osobie która nie ma uprawnień do kierowania.

Apelujemy do kierujących o zdrowy rozsądek i nie wsiadanie do auta po wypiciu alkoholu. Kierowanie autem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony