Aktualności

Uwaga oszust!!!

Data publikacji 20.08.2021

Oszuści nie próżnują! O obecnych czasach, gdy każdy z nas spędza dużo czasu na pracy przy komputerze zaczęliśmy dużo spraw załatwiać drogą internetową. Jest to duże ułatwienie dla nas wszystkich gdyż dużo spraw możemy zrobić przez internet bez konieczności wychodzenia z domu. Niestety niesie to za sobą także liczne zagrożenia a oszuści i złodzieje nie próżnują!

W dniu wczorajszym do KPP Ostrów Maz. zgłosiła się kobieta lat 35, mieszkanka powiatu piaseczyńskiego, która powiadomiła, że na jej numer telefonu komórkowego zadzwonił n/n mężczyzna przedstawiając się jako pracownik banku z wiadomością, iż doszło do próby nieautoryzowanej transakcji na jej koncie przez nieuprawnione osoby na kwotę powyżej 10000 zł. W związku z tym bank przygotował specjalne konto "Shadow" na które w bezpieczny sposób będzie mogła przelać wszystkie zgromadzone na koncie środki celem ich zabezpieczenia. Następnie mężczyzna ten polecił kobiecie aby zwiększyła limit wypłat kartą celem dokonania ich wypłaty. W efekcie końcowym pokrzywdzona nie wypłaciła żadnych środków z konta, gdyż palcówki nie posiadały odpowiedniej ilości gotówki.

Postępowanie prowadzi KPP Ostrów Maz.

Cyberprzestępcy wciąż modyfikują swoje metody, aby wyłudzić dane bankowe i ukraść nasze oszczędności. W związku z powyższym apelujemy o weryfikację stron internetowych za pomocą których dokonujemy przelewów drogą internetową celem wyeliminowania ewentualnych zdarzeń. Uzyskiwanie danych personalnych lub danych do logowania w różnych serwisach, poprzez wprowadzanie w błąd lub za pomocą złośliwego oprogramowania, to dziś częste sposoby działania oszustów.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności!!!

Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania do wszelkich reklam wyświetlanych w internecie oferujących promocję, których nigdy wcześniej indziej nie widzieliśmy, ponadprzeciętne zyskowne inwestycje czy konkursy, w których mamy gwarantowaną wygraną np. najnowszego smartfona lub tym podobne. W większości przypadków chodzi tu o wyłudzenie Twoich danych i oczywiście pieniędzy.

Nie klikaj w żadne linki czy odnośniki niewiadomego pochodzenia. Przekierują one nas na stronę do złudzenia przypominającą oryginalną, a następnie poprzez złośliwe oprogramowanie podczas próby logowania do serwisu banku wykradną nasze dane dostępowe.

 

sierż.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony