Aktualności

Podsumowanie tygodniowych działań policjantów z Mazowieckiej Grupy SPEED

Data publikacji 31.08.2021

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Podczas tygodniowych działań policjanci z ostrowskiej drogówki, którzy znajdują się w strukturach Mazowieckiej Grupy SPEED na terenie miasta i powiatu ostrowskiego skontrolowali 85 pojazdów, z których kierowcy popełnili 78 wykroczeń w ruchu drogowym.

71 z nich polegały na przekroczeniu dozwolonej predkości. W 1 przypadków zatrzymano prawo jazdy w związku z nadmiernym przekroczeniem prędkości "50+".

Z uwagi na zły stan techniczny zatrzymano także 2 dowody rejestracyjne, czym wyeliminowano z użytku niesprawne pojazdy.

Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Ponadto w związku z rozpoczęciem roku szkolnego zwracamy się o szczególną rozwagę kierujących w rejonie przejść dla pieszych w obrębie szkół i przedszkoli.

mł. asp. Łukasz Kuliś.

Powrót na górę strony