Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Trwają eliminacje uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje miejskie odbyły się w poniedziałek 10 kwietnia w Zespole Szkół Publicznych Nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej natomiast gminne odbyły się 11 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie. Eliminacje były okazją do promowania założeń programu B&N B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony.

Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testów znajomości z przepisów ruchu drogowego, następnie uczestnicy wykazywali się umiejętnościami jazdy rowerem na torze. Zwycięskie drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjalnych wezmą udział w eliminacjach powiatowych tego turnieju.

W miejskich eliminacjach uczestniczyła Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej Pani Dorota Ambroziak oraz Z-ca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Pan asp.szt. Marek Brzostek. Z ramienia Starostwa Powiatowego w Ostrowi Maz. eliminacje prowadził Pan Józef Marek Jastrzębski kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej i Spraw Obronnych.

W kategorii Szkół Gimnazjalnych I miejsce zajęło Gimnazjum Publiczne Nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej w kategorii Szkół Podstawowych I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 1 z Ostrowi Mazowieckiej.

Na zakończenie młodzież otrzymała nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej.

 

Natomiast 11 kwietnia odbyły się eliminacje w Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie gdzie również uczestnicy rozwiązywali test znajomości prawa ruchu drogowego. Kolejnym etapem był tor sprawnościowy jazdy na rowerze. 

W eliminacjach wzięli udział uczniowie szkół z Rząśnika Włościańskiego, Brudek Starych, Trynos Osiedla i Wąsewa.
W Zespole Szkół Publicznych w Nagoszewie w eliminacjach młodzieży uczestniczył Wójt Gminy Wąsewo Pan Rafał Kowalczyk oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Pan podinsp. Ewa Dmochowska. Na zakończeniu uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Wąsewo.

W kategorii Szkół Podstawowych I miejsce zajęła szkoła z Rząśnika Włościańskiego.

Zwycięskie drużyny wezmą udział w eliminacjach powiatowych.

Podczas turnieju prezentowano założenia programu B & N czyli B - jak Bezpieczny, N - jak Niechroniony, dotyczące bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Celem programu jest promowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest to szczególnie ważne dla młodzieży szkolnej która wykorzystuje rowery jako środek komunikacji w drodze do szkoły.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony