Aktualności

Mazowiecka Grupa SPEED

Data publikacji 28.09.2021

Policjanci z WRD działając w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED zatrzymują do kontroli drogowej kierowców którzy przekraczając dozwoloną prędkość zagrażają bezpieczeństwu innych osób znajdujących się na drodze.

Ostrowscy policjanci z WRD działając w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu. Policjanci patrolują trasy gdzie z uwagi na infrastrukturę drogową kierowcy najczęściej przekraczają dopuszczalną prędkość czym powodują zagrożenie dla innych osób. W minionym tygodniu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 88 kierowców nie stosujących się do ograniczenia prędkości, dwóch kierowców przekroczyło o ponad 50km/h prędkość na obszarze zabudowanym.

25 września rano w Glinie kierujący hondą 42-latek z powiatu wołomińskiego jechał 116km/h. Następnego dnia w południe w Małkini Górnej na ul. Brokowskiej kierujący fiatem 27-latek z województwa pomorskiego jechał 105km/h.

Przypominamy, że za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50km/h grozi mandat, punkty karne oraz utrata prawa jazdy na 3 miesiące.

Informacja o Mazowieckiej Grupie SPEED dostępna jest pod https://mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/59235,Mazowiecka-grupa-SPEED.html

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony