Podsumowanie działań "WIELKANOC 2017" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "WIELKANOC 2017"

Od 14 do 17 kwietnia ostrowscy policjanci prowadzili działania o nazwie "Wielkanoc 2017". Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze informowali o możliwości wskazania zagrożeń poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz o aplikacji Moja Komenda za pomocą której można szybko znaleźć kontakt do dzielnicowego. Policjanci wręczali ulotki na temat sposobu działania obydwu aplikacji.

Podczas działań doszlo do 6 kolizji, 1 wypadku drogowego ponadto zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących. W tym czasie policjanci interweniowali w sumie ponad 80 razy, wiekszość zgłoszeń dotyczyla awantur domowych.

14 kwietnia po godz. 20 na trasie W 677 na skrzyżowaniu miejscowosci Sulęcin i Jelonki doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci ustalili, ze kierujący Peugotem 24-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego jadąc z Łomży uderzyl w krawężnik drogi następnie zjechał na przeciwny pas zderzając się z Fiatem. Obrażenia odniósł kierujący Peugotem, badanie wykazało, że byl w stanie nietrzeżwosci mial ponad 1,5 promila alkoholu ponadto mial zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kierujący Fiatem obywatel Litwy byl trzeźwy.

15 kwietnia po godz. 15:00 do ostrowskiej Komendy zglosiła się mieszkanka gminy Ostrow Mazowiecka i zgłosiła zaginięcie męża. 36-latek miał wyjść rano z domu 12 kwietnia. Rodzina i przyjaciele poszukiwali meżczyzny na własną rękę, gdy dzialania nie przyniosły rezultatu, rodzina postanowila zgłosić zaginięcie. Do działań poszukiwawczych zaangażowano ostrowskich i węgrowskich policjantów oraz strażaków. Mężczyzna został odnaleziony przez ostrowskich funkcjonariuszy tego samego dnia w pobliskim kompleksie leśnym. Mężczyznę zabrała karetka pogotowia.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony