Pościg za pijanym kierowcą - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za pijanym kierowcą

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali po pościgu pijanego kierowcę Opla Astry. 26-latek z powiatu biłgorajskiego mając prawie 2 promile alkoholu stwarzał poważne zagrożenie dla innych kierowców.

Na początku tygodnia Dyżurny ostrowskiej Komendy otrzymał informację, że od strony Łomży trasą W677 Oplem Astrą może jechać nietrzeźwy kierowca. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol Wydziału Ruchu Drogowego. Sposób jazdy kierowcy Opla wzbudził u funkcjonariuszy podejrzenie, że może być nietrzeźwy. Policjanci natychmiast pojechali za autem, pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca Opla nie zatrzymywał się. Próbował uciekać skręcając w pola, następnie zawrócił na trasę W 677 i próbował odjechać w kierunku Łomży. W trakcie ucieczki kierowca Opla stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego poprzez wyprzedzanie na przejeździe kolejowym, zmuszanie innych do nagłego hamowania i zjeżdżania na prawą stronę jezdni. Ponadto kierowca Opla wyprzedzał inne samochody z prawej strony. W trakcie ucieczki kierowca uszkodził znaki drogowe. Mężczyzna został zatrzymany przy wsparciu drugiego patrolu Wydziału Ruchu Drogowego. 26-latek z powiatu biłgorajskiego został poddanu badaniu, urządzenie pokazało prawie 2 promile alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

26-latek odpowie przed Sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowie za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony