Aktualności

Nietrzeźwy kierujący który doprowadził do zdarzenia drogowego!

Data publikacji 03.12.2021

W dniu 1 grudnia 2021r w miejscowości Ostrów Maz. ul. Zachodnia doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego, który nie posiadał uprawnień do kierowania.

Kierujący pojazdem marki  Seat Alhambra  okazał się być osobą nieletnią doprowadził do zdarzenia drogowego  z udziałem pojazdu Seat Leon, który  był zaparkowany przy posesji.  Wynik badania stanu trzeźwości  sprawcy zdarzenia drogowego wynosił  1,09 mg/l .  Dalsze czynności prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Mężczyzna za swoje negatywne  zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Ostrowi Maz. III Wydział Rodzinny i Nieletnich.

Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku gdy sprawcą jest osoba nieletnia sprawa kierowana jest do właściwego Rejonowi  Sądu Rodzinnego. Należy wspomnieć, iż sprawca zdarzenia drogowego z uwagi na swój wiek w kwestii odpowiedzialność karnej znajduje się w  II progu  wiekowym  (13-17 lat). W zakresie postępowania o czyny karalne jest to osoba, która dopuściła się takiego czynu po ukończeniu 13 roku życia, a przed ukończeniem 17 lat.

Ponadto apelujemy o więcej rozsądku i nie wsiadanie  za kierownicę auta po wypiciu alkoholu gdyż jedna nie przemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego a także innych życia powodując nieodwracalne  skutki.  

 

sierż.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony