Aktualności

Wyczekiwane kurtki nie dotarły do kupujących

Data publikacji 16.12.2021

Zakupy przez internet to popularna metoda nie wymagająca przede wszystkim wychodzenia z domu czy np. stania w kolejce do kasy. Niestety jeśli nie będziemy postępowali rozsądnie narazimy się na stratę pieniędzy i nerwów.

Internetowe zakupy to najpowszechniejszy sposób, który nie wymaga wychodzenia do sklepu czy stania w kolejce. Za pomocą internetu możemy kupić praktycznie wszystko: leki, żywność, odzież, samochód. Wystarczy laptop/komputer z dostępem do internetu no i oczywiście internetowy rachunek bankowy. Niestety nieumiejętne korzystanie z dobroci zakupów internetowych może skończyć się stratą pieniędzy, czasu i nerwów, dlatego postępujmy rozsądnie zwłaszcza teraz gdy panuje "gorączka świątecznych zakupów czyli prezentów". Tylko wczoraj w ostrowskiej komendzie zgłoszono aż dwa przypadki oszustw internetowych dotyczących zakupu kurtek. 33-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego poprzez portal internetowy kupiła kurtkę za ponad 250zł. Kobieta wywiązała się z umowy wpłacając na konto sprzedawcy całą kwotę i cierpliwie czekała. Niestety sprzedawca nie dotrzymał słowa, nie przesłał kurtki i nie zwrócił pieniędzy. Podobna sytuacja przydarzyła się 18-letniej mieszkance powiatu ostrowskiego. Również na portalu zauważyła ofertę sprzedaży kurtki za prawie 500zł. Kobieta wpłaciła pieniądze lecz mimo to kurtki do niej nie dotarła, nie doczekała również zwrotu pieniędzy.
 
Jeszcze raz przypominamy o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów. Nie zgadzajmy się na wpłatę całej kwoty zanim otrzymamy zamówiony produkt. Wybierajmy opcję za pobraniem, wpłata pieniędzy dopiero gdy odbierzemy towar. Przeglądając oferty sprzedaży towarów sprawdźmy opinie o sklepie/sprzedawcy aby nie paść ofiarą nieuczciwej osoby.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony