Aktualności

Podziękowania dla małkińskich policjantów od przedszkolaków

Data publikacji 23.12.2021

Profilaktyka to inaczej działania mające na celu zapobieganie występowaniu negatywnych zjawisk. Najczęściej to słowo kojarzymy z profilaktyką zdrowotną w myśl powiedzenia "lepiej zapobiegać niż leczyć". Jest też profilaktyka społeczna, którą prowadzą policjanci mająca na calu zapobieganie występowania negatywnych zachowań społecznych wpływających na bezpieczeństwo mieszkańców.

Policjanci prowadząc profilaktykę społeczną zaczynają od najmłodszych mieszkańców powiatu czyli przedszkolaków. Zawsze chętnie przyjmują zaproszenia i spotykają się z dziećmi. Wizyty u przedszkolaków zawsze wywołują u policjantów uśmiech na twarzy gdy dzieci chętnie i szczerze opowiadają o tym jak to np. mama/tata podczas kierowania autem rozmawia przez telefon albo nie zapina pasów bezpieczeństwa. Dlatego drodzy rodzice pamiętajcie, że dziecko jest dobrym obserwatorem i jeśli rodzice pokazują negatywne zachowania dziecko szybko je zapamięta.

Podczas takich spotkań policjanci głównie rozmawiają o bezpieczeństwie pieszych na drodze, jaki jest nr alarmowy i kiedy należy z niego korzystać a także bezpieczeństwie w kontakcie z nieznanymi osobami czy obcym/bezpańskim psem. Miłym akcentem dla policjantów jest gdy na zakończenie takiego spotkania otrzymają kartkę z podziękowaniem za wizytę.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony