Aktualności

19-latek znieważył ratownika medycznego, naruszył jego nietykalność cielesną i groził mu pozbawieniem życia

Data publikacji 30.12.2021

Dziś w nocy ostrowscy policjanci interweniowali w szpitalu wobec agresywnego 19-latka. Młody mężczyzna znieważył ratownika medycznego, naruszył jego nietykalność cielesną i groził pozbawieniem życia ponadto uszkodził zagłówek szpitalnego łóżka.

Dziś w nocy dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o awanturze w szpitalu wywołanej przez 19-latka. Młody mieszkaniec powiatu ostrowskiego wszczął w domu awanturę w trakcie, której doznał obrażeń, w związku z czym został przewieziony karetką do szpitala. Tam 19-latek był agresywny wobec ratownika medycznego próbującego udzielić mu pomocy. Ostrowscy policjanci z pionu prewencji będąc w szpitalu ustalili, że 19-latek znieważył ratownika, naruszył jego nietykalność cielesną i groził mu pozbawieniem życia. W trakcie całej sytuacji mężczyzna uszkodził zagłówek szpitalnego łóżka. Młody agresor został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do aresztu znajdującego się w ostrowskiej komendzie. Szpitalne badanie krwi wskazało, że 19-latek był pod wpływem środków odurzających. Dziś mężczyzna usłyszał 3 zarzuty popełnienia przestępstwa: naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego, znieważenia oraz gróźb karalnych. Za naruszenie nietykalności cielesnej grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie przed Sądem za popełnienie wykroczeń: zniszczenia mienia, zakłócania porządku i używania słów wulgarnych.

Ratownik medyczny podczas udzielania pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy lub gdy podejmuje medyczne czynności ratunkowe podlega ochronie przewidzianej dla funkcjonariusza publicznego.

ml.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony