Aktualności

Bezpieczne zimowe zabawy na lodowisku

Data publikacji 07.02.2022

Minęła połowa zimowych ferii dla uczniów z powiatu ostrowskiego. Ostrowscy policjanci wykorzystali okazję i w miniony piątek spotkali się z dziećmi na miejskim lodowisku aby porozmawiać o bezpieczeństwie.

Rozpoczął się drugi tydzień ferii zimowych dla uczniów z powiatu ostrowskiego. Ostrowscy policjanci wykorzystali okazję i sportkali się z dziećmi na miejskim lodowisku aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw.

W miniony piątek policjantka zajmująca się profilaktyką wspólnie z ostrowskim dzielnicowym zorganizowała spotkanie z dziećmi  ( uczestnikami półkolonii MOSiR) na miejskim lodowisku.Policjanci rozmawiali o zasadach bezpiecznej zabawy na śniegu, na sankach czy też jazdy na łyżwach i nartach. Przestrzegali przed wchodzeniem na wszelkie zamarznięte zbiorniki wodne, które mogą być śmiertelną zasadzką.  W trakcie spotkania policjanci przypomnieli o zasadach bezpiecznego korzystania z drogi wraz z używaniem elementów odblaskowych przez pieszych. Na zakończenie spotkania powtórzono w jakich okolicznościach należy korzystać z nr alarmowego oraz dlaczego warto zachować ostrożność w kontakcie z obcymi osobami.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony