Podsumowanie majowego weekendu - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie majowego weekendu

Od 28 kwietnia do 3 maja ostrowscy policjanci prowadzili działania o nazwie Majowy Weekend 2017r mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa.

W działaniach udział wzięło 51 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego oraz 160 funkcjonariuszy z innych wydziałów. Podczas Majowego Weekendu funkcjonariusze odnotowali 9 kolizji, 1 wypadek śmiertelny oraz zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę.

2 maja po południu na trasie W677 w Sulęcinie Koloni ostrowscy policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 59-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego który kierował motorowerem Hurricane w stanie nietrzeźwości. 59-latek miał ponad 1,6 promila alkoholu.

3 maja przed godz. 23:00 w Nowej Osuchowej na ul. Cichej kierujący autem potrącił śmiertelnie 40-letniego mężczyznę który nie miał żadnych elementów odblaskowych. Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia. W związku z tym tragicznym wypadkiem prosimy wszystkie osoby które były bezpośrednimi świadkami wypadku o kontakt z Dyżurnym ostrowskiej komendy pod nr tel.: 29 746 92 00 lub 997 lub 112.

Ponownie apelujemy do kierujących o zdrowy rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę auta/motoroweru po wypiciu alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwosci grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy do pieszych o używanie elementów odblaskowych nie tylko po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Pieszy posiadający odblask idąc ulicą bez chodnika i oświetlenia w terenie zbudowanym zaznaczy swoją obecność na jezdni innym użytkownikom drogi. Jeden odblask może uratować życie.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony