Aktualności

Zamiast zarobić na sprzedaży obuwia, straciła pieniądze

Data publikacji 21.02.2022

Ostatnio zgłoszone oszustwo internetowe skończyło się stratą tysiąca złotych oraz złożeniem trzech wniosków o kredyt na ponad 20 000 zł.

W miniony piątek 27-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła oszustwo internetowe. Kobieta oferowała na portalu sprzedaż obuwia. Odezwała się do niej osoba potencjalny kupiec, który oczywiście przesłał 27-ltace link. Kobieta otworzyła go poczym wpisała niezbędne dane do logowania. Nastepnie kobieta otrzymała informacje o wypłacie tysiąca złotych w bankomacie na Litwie. Oszuści poszli krok dalej i złożyli aż 3 wnioski o kredyt, które zostały pozytywnie rozpatrzone na kwotę ponad 20 000 zł. Jednakże oszuści nie podjęli pieniędzy.

Jeżeli odezwie się potencjalny kupiec i zaoferuje przesłanie linka do sfinalizowania transakcji zakupu powinna nam się zapalić czerwona lampka. Absolutnie nie otwierajmy żadnych linków przesłanych przez obce nam osoby, w ten sposób instalujemy narzędzie dzięki któremu oszuści mają swobodny dostęp do rachunku bankowego i mogą dowolnie wypłacić zgromadzone na nim pieniądze. Oszuści mogą również zaciągnąć kredyt na nasz rachunek co może skończyć się poważnymi problemami finansowymi.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony