Aktualności

Nowi przyjęci policjanci złożyli ślubowanie

Data publikacji 16.03.2022

W poniedziałek dwójka nowych policjantów złożyła ślubowanie, teraz czekają na kurs podstawowy po którym rozpoczną służbę.

Słowa roty ślubowania zna każdy policjant " Ja, obywatel Reczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia..."

W poniedziałek rano w świetlicy ostrowskiej komendy odbyła się uroczysta zbiórka z okazji ślubowania dwóch nowych policjantów. To ważne wydarzenie dla każdego policjanta rozpoczynającego służbę. Teraz młodzi funkcjonariusze oczekują na kurs podstawowy w jednej z policyjnych szkół a następnie adaptację zawodową w oddziałach prewencji. Dopiero po tym etapie wrócą do macierzystych jednostek gdzie będą pełnić służbę.

Uroczystość odbyła się z udziałem Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Krzysztofa Szymańskiego. Po meldunku złożonym przez Z-cę Naczelnika Prewencji podkom. Sylwestra Nietubyć, nowych policjantów przywitał podinsp. Krzysztof Szymański, który odebrał ślubowanie od policjantów. Komendant pogratulował pozytywnego przejścia procesu rekrutacji i życzył dalszych sukcesów na kursie podstawowym. Z uwagi na obecną sytuację uroczystość odbyła się w mniejszym gronie z zachowaniem obowiązujących obostrzeń.

Nowym policjantom składamy gratulacje i życzymy dlaszych sukcesów zawodowych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony