Aktualności

Hejt i mowa nienawiści - o tych niebezpiecznych zjawiskach rozmawiają z dziećmi i młodzieżą małkińscy i ostrowscy policjanci

Data publikacji 24.03.2022

Szkoły podstawowe m.in w Ostrowi Mazowieckiej, Ugniewie, Brudkach Starych, Jelonkach, Starym Lubiejewie, Dudach, Jasienicy, Nagoszewie, Starym Lubotyniu, Prostyni, Małkini Górnej, Broku, Andrzejewie, Starej Ruskołęce, Ołdakach Kolonii oraz szkoły średnie z terenu miasta odwiedzili małkińscy i ostrowscy policjanci aby rozmawiać z dziećmi i młodzieżą na temat niebezpiecznego zjawiska jakim jest hejt i mowa nienawiści.

Hejt to angielskie słowo oznaczające nienawiść, obecnie to zjawisko polegające na obrażaniu, ośmieszaniu czy poniżaniu innych z uwagi na odmienność dot. narodowości, wyglądu, miejsca zamieszkania czy statusu społecznego. Jest to jedna z form cyberprzemocy, szczególnie niebezpieczna gdy jego ofiarą padają dzieci lub młodzież. Ostrowscy policjanci zajmujący się profilaktyką a także dzielnicowi odwiedzają szkoły średnie i podstawowe gdzie rozmawiają o tym niebezpiecznym zjawisku na które narażone są dzieci i młodzież. Policjanci przypominają, że opinia na temat anonimowości w internecie jest złudna i szybko można ustalić autora obraźliwego wpisu. Dodatkowo informują gdzie można zgłosić się o pomoc w przypadku gdy dojdzie do zjawiska hejtu. Spotkania na ten temat prowadzone są w klasach IV-VIII szkół podstawowych oraz szkołach średnich natomiast z przedszkolakami i uczniami klas I-III poruszane są tematy bezpieczeństwa na drodze z wykorzystaniem miasteczka ruchu drogowego, nr alarmowych 112, kontaktu z obcymi osobami oraz ostrożnym postępowaniu z psami szczególnie bezpańskimi. Podczas wizyt najmłodsze dzieci otrzymują odblaski ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony