Aktualności

Właściwa opieka nad psem

Data publikacji 30.03.2022

Właściciele psów mają obowiązek sprawowania odpowiedniej opieki nad czworonogami, tak aby pupile nie atakowały przechodniów/rowerzystów.

Wczoraj po południu mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła pogryzienie przez psa jej 29-letniego syna. Na miejsce pojechali ostrowscy policjanci i ustalili, że gdy 29-latek jechał rowerem z sąsiedniej posesji na jezdnię wybiegł pies i go zaatakował. Na szczęście obrażenia nie wymagał pomocy medycznej. Policjanci rozmawiali z właścicielem psa 39-latkiem. Mężczyzna przyznał, że brama na posesję była otwarta a pies biegał luzem bez nadzoru. W trakcie interwencji policjanci ustalili, że pies nie miał aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie. W związku z tym właściciel psa został ukarany mandatami za nieodpowiednią opiekę oraz brak szczepień.

Przypominamy właścicielom psów o ciążących na nich obowiązkach w postaci corocznego obowiązkowego szczepienia przeciwko wściekliźnie ( chorobie stanowiącej śmiertelne zagrożenie dla ludzi). Dodatkowo właściciel psa ma obowiązek sprawowania odpowiedniego nadzoru nad psem. Podstawą jest zamknięta brama/furtka na posesje na której znajduje się pies. Przypominamy, że w przypadku nagłego wtargnięcia zwierzaka na jezdnię tuż przed nadjeżdżające auto skutkujące uszkodzeniem samochodu koszty naprawy poniesie właściciel czworonoga.

zdj. poglądowe

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony