Aktualności

Nie igraj z ogniem

Data publikacji 30.03.2022

Brak opadów deszczu oraz m.in sucha ściółki w lasach stwarza poważne zagrożenie powstania pożaru, niestety w większości przypadków do tych sytuacji doprowadza człowiek swoim nieodpowiedzialnym postępowaniem.

Las rośnie powoli ale płonie bardzo szybko. O tym wiedzą już małe dzieci. Niestety dorośli swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem często doprowadzają do powstania pożaru. W ostatnim czasie na terenie powiatu ostrowskiego doszło do wielu pożarów traw na polach/pastwiskach czy w pobliżu lasów. Obecna sytuacja meteorologiczna gdzie praktycznie od dłuższego czasu nie było opadów deszczu sprawiła, że wystarczy moment i sucha trawa/ściółka leśna zaczyna palić się. Przy takich warunkach pożar szybko może rozprzestrzenić się na pobliski las lub zabudowania i finał będzie tragiczny.
 
Wczoraj późnym popołudniem dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie od służby leśnej o mężczyźnie, który w Broku w przydrożnym rowie w pobliżu lasu rozpalił ognisko.Mężczyzna odmówił podania danych osobowych służbie leśnej o czym powiadomiono dyżurnego ostrowskiej komendy. Na miejsce pojechali małkińscy policjanci i ustalili, że 33-letni mieszkaniec Warszawy postanowił chwilę odpocząć w trakcie podróży do domu i aby rozgrzać się rozpalił ognisko. Za wzniecenie ogniska poza miejscem do tego wyznaczonym 33-latek został ukarany mandatem. Policjanci wskazali mężczyźnie miejsce skąd może dojechać do stolicy.
 

źródło: zdjęcie KSRG Prostyń

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony