Aktualności

Kolejne wizyty policjantów w szkołach

Data publikacji 04.04.2022

Ostrowscy i małkińscy policjanci kontynuowali spotkania z dziećmi ze szkół podstawowych i młodzieżą ze średnich na temat hejtu i mowy nienawiści.

W minionym tygodniu ostrowscy profilaktycy, dzielnicowi oraz małkińscy dzielnicowi kontynuowali spotkania z młodzieżą w szkołach średnich oraz dziećmi w podstawówkach na temat groźnego zjawiska jakim jest hejt i mowa nienawiści w szkole oraz internecie. Policjanci rozmawiali na temat form pomocy osobie która padła ofiarą hejtu oraz konsekwencjach prawnych tego niebezpiecznego zjawiska szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Policjanci nie zapominają również o młodszych - przedszkolakach. Spotykają się z dziećmi aby rozmawiać o bezpieczeństwie na drodze, w domu, w kontaktach z  obcymi osobami i bezpańskimi zwierzętami a także w jakich sytuacjach używać nr alarmowego 112.

Spotkania na temat hejtu i nienawiści odbyły się w ZS NR 1 przy ul. A. Rubinkowskiego, Zs NR 2 im. T. Kościuszki. PSP w Ugniewie, PSP w Starym Lubotyniu, PSP Nr 4 przy ul. Szkoły Podchorążych, PSP w dudach, PSP w Nagoszewie, PSP w Kozikach, PSP w Jelonkach, PSP w Wąsewie, PSP w Rząśniku Włościańskim, PSP w Szulborzu Wielkim, PSP w Starej Ruskołęce, PSP w Andrzejewie, PSP w Ołdakach Kolonii. Ponadto policjanci wraz z przewodnikiem i psem odwiedzili najmłodszych uczniów PSP Nr 4 przy ul. Szkoły Podchorążych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony