Aktualności

Dwukrotnie wzywała bezpodstawnie Policję

Data publikacji 05.04.2022

Za bezpodstawne wezwanie służb grożą konsekwencje prawno- finansowe.

Wczoraj po godz. 20:00 dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym konkubencie biegającym z nożem i siekierą w Małkini Górnej. Na miejsce pilnie pojechali małkińscy policjanci i w rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że podczas spotkania towarzyskiego na którym nie zabrakło alkoholu pomiędzy 37-latką a jej 45-letnim konkubentem miało dojść do sprzeczki słownej. Zgłaszająca nie była jednak w stanie udzielić jednoznacznie powodu sprzeczki, partner kobiety zachowywał się spokojnie, obydwoje byli pod działaniem alkoholu. Z uwagi na fakt, że policjanci nie potwierdzili interwencji przygotowali dokumentacje niezbędną do złożenia wniosku o ukaranie do Sądu. Sytuacja powtórzyła się godzinę później, dlatego policjanci przygotowali kolejny wniosek do Sądu.

Przypominamy, że zgodnie z art 66 §1 KW Kto:

1)chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,
2)umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.
§  2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.
 
mł.asp Marzena Laczkowska
Powrót na górę strony