Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie ostrowskim
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje w naszym kraju od 2016r. Mieszkańcy powiatu ostrowskiego również chętnie z niej korzystają.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.
Każda osoba posiadająca komputer/telefon z dostępem do internetu ma możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy. Następnie Policja te sygnały weryfikuje.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.
Od początku 2022 roku do wczoraj mieszkańcy powiatu ostrowskiego zgłosili 365 zagrożeń z czego 24 stanowiło żart/pomyłkę,9 zgłoszeń było w trakcie weryfikacji, 34 zostało potwierdzonych (w tym 105 wyeliminowanych) a 130 nie potwierdzono natomiast 63 przekazano do innych podmiotów.
Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami przez mieszkańców powiatu ostrowskiego były:
- niewłaściwa infrastruktura drogowa - 156
- nieprawidłowe parkowanie - 55
- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 44
- przekraczanie dozwolonej prędkości - 31
- dzikie wysypiska śmieci - 15
- niszczenie zieleni - 13
- używanie środków odurzających - 12
Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Mieszkańcy powiatu ostrowskiego wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich.
Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod adresem https://mazowiecka.policja.gov.pl/wor/ na której znajduje się baner, wystarczy na niego kliknąć i już możemy zgłosić zagrożenie na mapie.
Przekazanie tych informacji zajmuje tylko chwilę. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki Policji.
Pamiętajmy, aby z mapy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Nie zapominajmy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.
mł.asp Marzena Laczkowska