Aktualności

Nietrzeźwa wjechała autem do rowu

Data publikacji 07.04.2022

Wśród nieodpowiedzialnych kierowców są też kobiety, wczoraj mieszkanka powiatu ostrowskiego nietrzeźwa kierowała autem, jazdę zakończyła w przydrożnym rowie.

Wczoraj przed południem dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o aucie znajdującym się w przydrożnym rowie w pobliżu Jeleni. Na miejsce pojechali ostrowscy policjanci i ustalili, że kierująca peugeotem 52 letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego straciła panowanie nad autem i wjechała do przydrożnego rowu. Kobieta została przewieziona do szpitala , tam wstępne badanie krwi wykazało ponad 2,9 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo od 52 latki pobrano krew do zbadania stanu trzeźwości. Policjanci zatrzymali 52-latce prawo jazdy. Kobieta odpowie przed Sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony