Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z pracownikami Poczty na temat oszustw "na policjanta/funkcjonariusza CBŚP".

W związku z powtarzającymi się oszustwami seniorów metodą na funkcjonariusza CBŚP ostrowscy policjanci prowadzą spotkania z pracownikami m.in banków i innych instytucji prowadzących punkty wypłat pieniędzy. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo".

We wtorek w siedzibie ostrowskiej Poczty odbyło się spotkanie na temat oszustw seniorów metodą na funkcjonariusza CBŚP. Podczas spotkania policjant omówił przypadki oszustw seniorów do których doszło na terenie powiatu ostrowskiego oraz sposoby ich zapobiegania. Funkcjonariusz przypominał, że policjanci nigdy telefonicznie nie informują o prowadzonych działaniach wymierzonych wobec oszustów. W związku z tym absolutnie nie żądają wypłacenia wszystkich oszczędności oraz przekazania ich policjantom. Każdy taki telefon jest próbą oszustwa metodą na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji, dlatego nie należy podawać kwoty posiadanych oszczędności oraz wypłacać ich w celu przekazania "policjantowi". O każdym takim zdarzeniu nalezy powiadomić Policję pod nr alarmowym 112 lub 997.

Na zakończenie spotkania funkcjonariusz apelował do listonoszy i pracowników Poczty aby informować seniorów korzystających z usług Poczty, że oszuści wykorzystują ich łatwowierność  i moga podawać się za funkcjonariuszy Policji czy CBŚP w celu uzyskania pieniędzy.

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony