Aktualności

14-latek zadzwonił na nr alarmowy informując o zdarzeniu

Data publikacji 15.04.2022

Zespół Wykroczeń ostrowskiej komendy prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia drogowego do którego doszło na początku kwietnia w Komorowie na ul. Kościelnej z udziałem kierowcy forda i 14-letniego pieszego.

Na pochwałę zasługuje zachowanie 14-letniego chłopca znajdującego się w pobliżu miejsca zdarzenia. Chłopiec nie widział momentu zdarzenia ale gdy tylko usłyszał uderzenie pobiegł w stronę z którego dobiegł dźwięk. Tam zauważył leżącego na jezdni rówieśnika oraz stojącego obok kierowcę forda. Chłopiec bez chwili wahania zadzwonił pod nr alarmowy i powiadomił służby o zdarzeniu. Czekając na przyjazd służb ratunkowych zapytał 14-latka czy odczuwa ból a nawet uspokajał rówieśnika, zachował się jak profesjonalny ratownik. Nawet kilka dni po zdarzeniu odnalazł 14-latka na komunikatorze i zapytał o samopoczucie.

Gratulujemy rodzicom 14-letniego Dawida, z pewnością mogą być dumni z zachowania syna. Chłopiec zachował zimną krew i wiedział jak postępować w sytuacji gdy inni potrzebują pomocy. Niestety pomimo dużej liczby osób przechodzących w tym czasie obok miejsca zdarzenia nikt nie był zainteresowany udzieleniem pomocy, wręcz przeciwnie osoby zatrzymywały się jedynie po to aby wykonać zdjęcie. Pamiętajmy, że w takiej sytuacji najważniejsze jest aby udzielić pomocy osobom potrzebującym a nie wykonanie zdjęcia na portal społecznościowy. Nie wiadomo jakie są obrażenia osób uczestniczących w zdarzeniu i każda sekunda może zaważyć o ich zdrowiu a nawet życiu

 

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony