Z rozwagą kupuj przez internet - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z rozwagą kupuj przez internet

Pomimo powtarzanych co jakiś czas apeli o ostrożność podczas internetowych zakupów, niestety mieszkańcy powiatu ostrowskiego nadal padają ofiarą oszustów.

Ciągły pośpiech i brak czassu sprawia, że coraz częściej dokonujemy zakupów korzystając z internetu. Jest to idealne narzędzie służące oszustom. W związku z tym apelujemy o rozwagę podczas robienia zakupów przez internet.

W połowie kwietnia mieszkanka powiatu ostrowskiego na portalu znalazła ogloszenie o sprzedaży używanych zabawek. Wpłaciła ponad 120zł na podany przez sprzedającego nr rachunku, jednak do tej pory nie otrzymała zabawek ani zwrotu pieniędzy.

Zakupy przez internet są wygodne zwłaszcza gdy kuszą atrakcyjniejszymi cenami. Jednak nie powinno to uśpić naszej czujności. Jeśli decydujemy się na zakup, dokładnie sprawdźmy sklep czy posiada siedzibę i nr telefonu. W przypadku korzystania z portali aukcyjnych sprawdźmy komentarze oraz opinie innych klientów. Super oferty cenowe powinny wzbudzić nasze podejrzenie. Jeśli ten sam towar posiada cenę niższą niż normalnie, należy sprawdzić czy nie jest to próba oszustwa.

Przed zakupem należy dokładnie przejrzeć zdjęcia towaru, ewentualnie zwrócić się z prośbą o nadesłanie dodatkowych. Sprzedawca ma obowiązek podania formy płatności oraz sposób dostarczenia zakupionej rzeczy. Warto na to zwrócić uwagę. Najlepszą formą jest wybranie opcji płatności za pobraniem. Wpłacanie zaliczki przed otrzymaniem towaru jest ryzykowne, może narazić nas na niepotrzebne nerwy a w ostateczności stratę pieniędzy.
Do momentu otrzymania towaru należy zachować dokumenty związane z transakcją oraz potwierdzenie zapłaty, gdyby sprawdził się czarny scenariusz i padniemy ofiarą nie uczciwego sprzedawcy.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony