"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"w Zarębach Kościelnych. - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"w Zarębach Kościelnych.

11 maja w PSP im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych odbyło się spotkanie zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. W spotkaniu uczestniczyli małkińscy i ostrowscy policjanci w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów to główny cel  kampanii realizowanej na terenie powiatu ostrowskiego przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Kampania ma na celu promocję używania elementów odblaskowych które poprawiają bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów.

W kampanii udział wzięło w sumie ponad 220 uczniów z klas IV-VI Szkoły Podstawowej i I-III Gimnazjum. W  programie akcji znalazły się konkursy wiedzy o ruchu drogowym, konkurencje sprawnościowe, a także pokazy ratownictwa medycznego. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach promujących bezpieczeństwo a także w teście z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Dzieci obejrzały film ,,…tak chcę być bezpieczny.” Dodatkowo funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, używania odblasków, kontaktów z osobami obcymi oraz zachowania się w przypadku ataku psa. Ponadto z gimnazjalistami policjanci omówili zagrożenia wynikające z zażywania środków odurzjących. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Uczestnicy spotkania z rąk policjantów, strażaków i organizatorów otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony