Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego motorowerzysty - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego motorowerzysty

W piątkowy wieczór dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Małkini Górnej na ul. Kochanowskiego dwaj mężczyźni w wieku 25 i 19 lat zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. Funkcjonariusze którzy pojechali na miejsce potwierdzili, że 52-latek który kierował Hondą był nietrzeźwy, miał ponad 3,8 promila alkoholu w organizmie.

W piątek wieczorem oficer dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Małkini Gornej na ul. Kochanowskiego dwaj mężczyźni zatrzymali pijanego kierującego motorowerem.

Na miejsce natychmiast pojechał patrol gdzie czekali zgłaszający oraz kierujący motorowerem. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało, że 52-latek ma ponad 3,8 promila alkoholu w organizmie. Zgłaszający i motorowerzysta pochodzą z gminy Małkinia Górna.

Dalsze postępowanie w sprawie dotyczące kierowania w stanie nietrzeźwości prowadzi Komisariat Policji w Małkini Górnej.

Obydwu Panom gratulujemy właściwej postawy. Przypominamy, że zgodnie z prawem każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Osobę ujętą należy niezwłocznie przekazać Policji.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska


 

Powrót na górę strony