Aktualności

Planując wypoczynek podczas majowego długiego weekendu zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Data publikacji 28.04.2022

Od 29 kwietnia do 4 maja ostrowscy policjanci będą prowadzić działania „Majówka 2022". W związku z tym na drogach powiatu ostrowskiego będzie znacznie więcej patroli policyjnych, których podstawowym zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podróżującym oraz tym którzy będą wypoczywać.

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nietrzeźwi kierowcy, nieprawidłowe wyprzedzanie, nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, przechodzenie w miejscu niedozwolonym to główne "grzechy" kierowców i pieszych prowadzące do tragicznych wypadków drogowych. Ostrowscy policjanci będą wobec takich zachowań kierowców i pieszych zdecydowanie działać aby skutecznie zapewnić bezpieczeństwo na drogach .

Pracujący na drogach policjanci zwrócą też uwagę na:

  •  wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych
  • eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie;
  • egzekwowaniu stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci;
  • utrzymaniu płynności i bezpieczeństwa ruchu na głównych trasach.
  • kontrolowaniu kierowców motocykli, motorowerów i czterokołowców, mając na uwadze zagrożenia związane z początkiem sezonu motocyklowego
  • prowadzeniu kontroli samochodów ciężarowych o d.m.c. powyżej 12 ton pod względem zasadności  wykonywania przejazdów podczas obowiązujących ograniczeń   w   ruchu, które będą obowiązywać:
  •  w dniu 30.04 w godz. 18.00 - 22.00,
  •  w dniu 01.05 w godz.   8.00 - 22.00,
  • w dniu 02.05 w godz. 18:00 - 22:00
  • w dniu 03.05 w godz.   8.00 - 22.00.

Sprzyjająca aura z pewnością sprawi, że na naszych drogach pojawią się rowerzyści i motocykliści. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na wyposażenie tych jednośladów oraz stosowanie się do zasad ruchu drogowego przez kierujących.

Ostrowscy policjanci będą podejmować te wszystkie działania w trosce o bezpieczeństwo. Pamiętajmy jednak, że każdy uczestnik ruchu drogowego także powinien pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Wyjeżdżając w dalszą podróż sprawdźmy stan techniczny naszego pojazdu w szczególności hamulce, układ kierowniczy, oświetlenie i opony. Jeżeli przewozimy dzieci nie zapominajmy o ich bezpieczeństwie podczas jazdy. Wyruszając w dłuższą trasę podzielmy ją na etapy z przerwami aby nie zasnąć podczas jazdy. Kierowcom przypominamy aby nie wsiadali za kierownicę auta po wypiciu alkoholu w ten sposób narażamy swoje życie i innych użytkowników drogi.

Miłośnicy jednośladów i wycieczek rowerowych również powinni pamiętać o odpowiednim wyposażeniu roweru. Jeżeli wycieczka zakończy się późną nocą pamiętajmy o oświetleniu roweru oraz dodatkowo kamizelce odblaskowej która dodatkowo zaznaczy naszą obecność na drodze.

Zanim wyjedziemy odpocząć zadbajmy o nasze mieszkania i domy aby po powrocie nie spotkała nas przykra niespodzianka. Warto na czas naszej nieobecności poprosić sąsiada lub krewnych o zwrócenie uwagi na to co dzieje się z naszym domem/mieszkaniem.

Jeżeli tylko będziemy potrzebowali jakiejkolwiek pomocy zwróćmy się o nią bezpośrednio do policjantów lub telefonicznie pod nr alarmowym 112 lub do dyżurnego KPP w Ostrowi Mazowieckiej nr tel. 47 704 42 00

Życzymy bezpiecznej majówki i szczęśliwego powrotu do domu.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony