Aktualności

Przed nami majówka, pamiętajmy o bezpieczeństwie!

Data publikacji 29.04.2022

Wielkimi krokami zbliża się czas dłuższego wypoczynku, ale nie dla wszystkich. Dla policjantów „majówka”, to dni wzmożonych działań - zwiększonej ilości kontroli drogowych i interwencji policji, to czas zdecydowanie intensywniejszej pracy. Liczba załóg wzrośnie wprost proporcjonalnie do natężenia ruchu na drogach i zgłoszonych zdarzeń.

Majowy weekend większości z nas kojarzy się z wypoczynkiem. Planujemy spotkania i wyjazdy, a co za tym idzie ruch na drogach będzie większy niż zazwyczaj – zwłaszcza w pierwszych wolnych dniach i na koniec wypoczynku, gdy zaczną się powroty…

Policjanci apelują o rozsądek i odpowiednie zaplanowanie podróży.
Nie jeździjmy na pamięć – obowiązkiem kierującego
jest stosowanie się do aktualnych przepisów.

Zadbajmy o bezpieczeństwo osób podróżujących razem z nami. Przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny naszego samochodu. Pamiętajmy też o ograniczonej liczbie miejsc w aucie oraz o fotelikach dla dzieci – tych, które mają mniej niż 150 cm wzrostu.

Liczba policjantów w służbie będzie większa niż na co dzień,
a co za tym idzie – możemy spodziewać się kontroli drogowej.

Na drogę wyjadą pojazdy nieoznakowane oraz specjalna GRUPA SPEED. Funkcjonariusze będą mierzyć prędkość pojazdów i jednocześnie oddziaływać prewencyjnie na użytkowników dróg. Będą też badać stan trzeźwości kierujących, aby wyeliminować z ruchu nietrzeźwych, bo to oni stwarzają największe zagrożenie dla siebie i innych..

Dbajmy o swoje bezpieczeństwo,
ale pamiętajmy też o tym, że na drodze nie jesteśmy sami…

 

Podczas długiego weekendu wyszkowscy policjanci będą dbali o bezpieczeństwo nie tylko na drogach, ale także na terenach osiedlach mieszkaniowych i blokowiskach w celu przeciwdziałania kradzieżom. Przypominamy jednak, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo również w miejscu naszego zamieszkania. Apelujemy do mieszkańców miasta i powiatu ostrowskiego, aby odpowiednio zabezpieczyli swoje domy i mieszkania przed wyjazdem. Najlepszym sposobem jest dobry alarm i czujny sąsiad.

Przed wyjazdem koniecznie sprawdźmy, czy wszystkie okna, szczególnie te balkonowe, są dokładnie domknięte. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa i stosowaniu dodatkowych zabezpieczeń w przypadku posiadania drzwi balkonowych i nisko usytuowanych okien, a także piwnic, garaży, komórek oraz altanek działkowych. Jeśli nasz dom jest wyposażony w zabezpieczenia techniczne pamiętajmy, aby przed wyjazdem je uruchomić. Nawet w porze dziennej, kiedy opuszczamy nasz dom zawsze powinniśmy aktywować systemy alarmowe.

Naszą czujność powinny wzbudzić także zaparkowane w rejonach posesji obce, nieznane pojazdy czy podejrzane osoby. Sprawcy mogą dokonywać rozpoznania przestępczego, wypytując o to czy sąsiad jest w domu i kiedy wróci.

Numer rejestracyjny pojazdu, rysopis podejrzanie zachowującej się osoby, a nawet drobny, lecz niepokojący szczegół w zachowaniu się kogoś, może być niezwykle cenny. Nie tylko w przypadku ustalania sprawców, kiedy dojdzie już do włamania, ale może również zapobiec zdarzeniu.

 

sierz.szt. Emilia Podbielska

 

 

 

Powrót na górę strony