Aktualności

Oszuści nadal działają, zachowajmy ostrożność w kontakcie telefonicznym z nieznanymi osobami

Data publikacji 17.05.2022

Mieszkanka powiatu ostrowskiego padła ofiarą oszustwa na pracownika banku, kobieta straciła kilkanaście tysięcy złotych.

Wczoraj 22-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła oszustwo w wyniku którego straciła kilkanaście tysięcy złotych. Do kobiety zadzwonił mężczyzna podajacy się za pracownika jej banku. Przekazał, że włamano się do jej rachunku bankowego i aby nie straciła zgromadzonych tam pieniędzy powinna jak najszybciej przelać je na 3 rachunki bankowe, które on jako pracownik banku otworzył. Niestety kobieta uwierzyła na słowo nieznanemu mężczyźnie i przelała pieniądze wówczas okazało się, że straciła kilkanaście tysięcy złotych.

Oszuści ponownie atakują mieszkańców powiatu ostrowskiego, niestety tym razem skutecznie. Ponownie przypominamy i apelujemy o ostrożność w kontakcie telefonicznym z nieznanymi osobami. Pamiętajmy, nigdy nie zweryfikujemy tożsamości osoby podczas rozmowy telefonicznej, dlatego możemy łatwo paść ofiarą oszustwa. Jeżeli odbierzemy telefon z informacją od "pracownika banku" o zagrożonych pieniądzach na rachunku będzie to próba oszustwa. Wówczas najlepiej odwiedzić osobiście placówkę banku i zweryfikować informację, działając pochopnie narażamy się na stratę oszczędności.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony