Aktualności

Nietrzeźwy i do tego bez uprawnień zatrzymany przez ostrowskich policjantów

Data publikacji 23.05.2022

Nierozsądny mieszkaniec powiatu ostrowskiego niebawem odpowie przed Sądem za kierowanie autem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości.

W niedzielny poranek ostrowscy policjanci patrolowali teren Komorowa. Na ul. Mazowieckiej zatrzymali do kontroli drogowej kierrującego fiatem. 50-letni mieszakniec powiatu ostrowskiego został zbadany na stan trzeźwości, miał ponad 2,1 promila alkoholu w organizmie. Policjanci otrzymali informację z baz danych, że 50-latek nie ma uprawnień. Niebawem mężczyzna odpowie przed Sądem za przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości oraz wykroczenie kierowania autem bez uprawnień.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony