Aktualności

Zaledwie 21-letni sprawca przemocy wobec partnerki spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie

Data publikacji 25.05.2022

Przemoc może mieć charakter zarówno fizyczny jak i psychiczny, niestety najczęściej ich ofiarą padają kobiety.

W niedzielę 21-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła w komendzie, że jej partner rówieśnik od conajmniej roku trzeźwy a także pod wpływem alkoholu wszczynał awantury podczas których używal wobec niej przemocy fizycznej i psychicznej, na co wskazywały powstałe u kobiety obrażenia. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali sprawcę przemocy, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił Prokuratorowi na wystąpienie z wnioskiem o zastosowanie środka izolacji w postaci tymczasowego aresztu. Wczoraj ostrowski Sąd przychylił się do tego wniosku i postanowił umieścić 21-latka na 3 miesiące w areszcie.

Każdy przejaw przemocy jest niepokojący dlatego nie należy bagatelizować pierwszych symptomów aby nie doszło do tragedii. Policjanci mają narzędzia chociażby w postaci wydania nazkazu opuszczenia domu/mieszkania lub zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej strony. Jeżeli ofiara przemocy zdecyduje się na złożenie zeznań w kierunku art 207 kk, wówczas sprawca musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Zgodnie z art Art.  207 § 1Kodeksu Karnego -  Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony