Aktualności

Deszczowa aura = pogorszenie warunków na drodze do jazdy

Data publikacji 27.05.2022

Opady deszczu nie sprzyjają kierowcom podczas jazdy dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze.

Długo czekaliśmy na ciepłe i słoneczne dni dlatego trudno przywyknąć do nagłej zmiany na deszczową aurę. Takie warunki atmosferyczne są szczególnie uciążliwe dla pieszych, rowerzystów oraz kierowców zobowiązanych do zachowania szczególnej ostrożności na jezdni.

Kierowcy dla własnego bezpieczeństwa oraz podróżujących z nimi pasażerów powinni zmniejszyć prędkość jazdy, na mokrej nawierzchni nie trudno o poślizg. Podczas jazdy warto zachować większą odległość od innych aut aby w przypadku nagłego hamowania nie doszło do zderzenia. Warto również zadbać o sprawne wycieraczki dobrze zbierające wodę oraz płyn do spryskiwaczy.

Rowerzyści mający możliwość wyboru środka transportu dla własnego bezpieczeństwa powinni zostać jednoślad w garażu. Jeżeli nie mają takiej możliwości powinni pamiętać aby chroniąc się przed deszczem korzystali z płaszczy a nie parasolek ograniczających pole widzenia.

Piesi bez względu na warunki atmosferyczne mają obowiązek przed wejściem na przejście upewnić się czy jest to bezpieczne, absolutnie zabronione jest wbieganie na ulicę tuż przed maskę auta. Przypominamy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od postępowania każdego uczestnika ruchu drogowego.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony