Aktualności

Dzień rodziny w ugniewskiej szkole

Data publikacji 27.05.2022

Ostrowscy policjanci wykorzystują każdą możliwą okazję do prowadzenia spotkań profilaktycznych z młodzieżą, dlatego chętnie przyjmują zaproszenia na różnego rodzaju wydarzenia organizowane w szkołach.

Ostrowscy policjanci zajmujący się profilaktyką wśród najmłodszych przyjęli zaproszenie na dzisiejszy Dzień Rodziny zorganizowany w PSP im. Kornela Makuszyńskiego w Ugniewie. Praktycznie od rana sala sportowa w szkole wypełniona była atrakcjami dla uczniów. Z wizytą do dzieci przyjechał m.in Ostrowski Lisek, uczniowie chętnie wykonywali pamiątkowe zdjęcia. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych przygotowano miasteczko ruchu drogowego gdzie dzieci przypomniały sobie zasady ruchu drogowego pieszych i rowerzystów oraz przypomniano o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w świecie wirtualnym.

Dzisiejszy dzień był również okazją do przeprowadzenia egzaminu na pierwsze prawo jazdy czyli kartę rowerową. W okresie wiosennym i jesiennym gdy tylko pogoda sprzyja część dzieci dojeżdża do szkoły rowerem dlatego ważne jest aby edukować ich na temat bezpiecznego korzystania z jezdni. Egzamin z zasad ruchu drogowego rowerzysty przeprowadziła Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Pani podinsp. Ewa Dmochowska.

Świeżo upieczonym rowerzystom życzymy "szerokiej drogi" i wielu pozytywnych wrażeń z rowerowych wycieczek.

zdj. PSP im. K. Makuszyńskiego w Ugniewie

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony