Aktualności

Nietrzeźwy, bez uprawnień, bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i z zatrzymanym dowodem rejestracyjnym to efekt jednej kontroli drogowej

Data publikacji 30.05.2022

Kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień i zapiętych pasów bezpieczeństwa z zatrzymanym dowodem rejestracyjnym to efekt tylko jednej kontroli drogowej wykonanej przez policjantów z WRD.

W niedzielny poranek ostrowscy policjanci z WRD pełnili służbę w Nurze. Tam na ul. Brokowskiej zatrzymali do kontroli drogowej 36-latka kierującego fiatem. Mieszkaniec powiatu sokołowskiego swoim nierozsądnym postępowaniem popełnił przestępstwo i aż trzy wykroczenia. Badanie stanu trzeźwości wskazało ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie, mężczyzna nie miał uprawnień i zapiętych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Dodatkowo mężczyzna miał zatrzymany dowód rejestracyjny na auto.

Tego samego dnia kilka godzin wcześniej w Prosienicy policjanci zatrzymali kierującego nissanem. 48-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego miał ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie, mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania autem.

Niebawem obydwaj mężczyźni odpowiedzą przed Sądem za szereg popełnione przestępstwa i wykroczenia.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony