Aktualności

Mazowiecka Grupa SPEED

Data publikacji 03.06.2022

Policjanci z WRD ostrowskiej komendy wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED patrolują drogi gdzie najwięcej jest przypadków nieprzestrzegania dopuszczalnej prędkości jazdy przez kierujących. Niestety to przewinienie jest najczęstszą przyczyną śmiertelnych wypadków drogowych.

W minionym tygodniu ostrowscy policjanci z WRD zatrzymali 3 prawa jazdy kierowcom przekraczającym dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym.

28 maja po południu w Zuzeli policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego kierującego toyotą. Kierujący jechał 107km/h. Tego samego dnia również po południu w Zgleczewie Szlacheckim policjanci zatrzymali 65-letnią mieszkankę powiatu ostrowskiego kierującą toyotą. Kobieta jechała 124km/h. Następnego dnia przed południem w Zgleczewie Szlacheckim policjanci zatrzymali kierującego toyotą 29-latka z województwa podlaskiego. Mężczyzna jechał 108km/h.

We wszystkich 3 przypadkach przekroczenia prędkości policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy na 3 miesiące, oraz wystawili mandaty karne.

Apelujemy do kierowców aby przestrzegali przepisów ruchu drogowego związanych z jazdą z ograniczoną prędkością. Nadmierny pośpiech może doprowadzić do niepotrzebnej tragedii na drodze.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony