Aktualności

Ostrowscy policjanci promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 21.06.2022

Dziś obchodzony jest Dzień z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, w związku z tym ostrowscy i małkińscy dzielnicowi na terenie całego powiatu prowadzili akcję promocyjną na temat narzędzia służącego poprawie bezpieczeństwa w najbliższej okolicy. Policjanci odwiedzali urzędy, instytucje a także seniorów i informowali w jaki sposób należy korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, służące głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Warto podkreślić, że każda osoba mająca komputer z dostępem do internetu ma możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy. Następnie Policja te sygnały weryfikuje.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Od początku roku do wczoraj mieszkańcy powiatu ostrowskiego zgłosili 570 zagrożeń z czego 46 stanowiło żart/pomyłkę, 55 zostało potwierdzonych, a 204 niepotwierdzono, 153 wyeliminowano, 11 jest w trakcie weryfikacji a 101 zostało przekazanych do innych podmiotów.

Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami przez mieszkańców powiatu ostrowskiego były m.in:

- nieeprawidłowe parkowanie - 96

- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 80

- przekraczanie dozwolonej prędkości - 72

Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy, cieszy fakt, że mieszkańcy powiatu ostrowskiego wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich.

Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod adresem https://mazowiecka.policja.gov.pl/wor/ na której znajduje się baner, wystarczy na niego kliknąć i już możemy zgłosić zagrożenie na mapie.

Przekazanie tych informacji zajmuje tylko chwilę. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki Policji.
Pamiętajmy, aby z mapy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Nie zapominajmy, że zgłoszenia  w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony