Podsumowanie weekendu - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu

Podczas przedostatniego weekendu maja ostrowscy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących ponadto funkcjonariusze otrzymali dwa zgłoszenia o wypadkach drogowych.

20 maja po godz. 19:00 w Ostrowi Mazowieckiej na ul. B. Prusa doszło do wypadku drogowego z udziałem rowerzystki. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący Hondą 18-letni ostrowianin skręcając w lewo z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej prawidłowo rowerem 64-letniej mieszkance Ostrowi Mazowieckiej. Rowerzystka została przewieziona do Szpitala, uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

20 maja przed północą w Małkini Górnej na ul. Nurskiej policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Małkinia Górna który kierował VW Golfem w stanie nietrzeźwości, przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 43-latkowi prawo jazdy.

21 maja po godz. 11:00 w Kiełczewie policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymały nietrzeźwego motorowerzystę 53-letniego mieszkańca gminy Małkinia Górna. Mężczyzna miał ponad 1,9 promila alkoholu.

21 maja przed godz. 16:00 na drodze K-60 w Grądach doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Policjanci wstępnie ustalili, że 20-letni ostrowianin kierując BMW nieprawidłowo wyprzedzając uderzył w motocyklistę 56-letniego mieszkańca gminy Wąsewo który skręcał w lewo na stację paliw. Motocyklista został przewieziony do Szpitala, obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

21 maja o godz. 20:00 w Stoku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. 54-letni mieszkaniec gminy Ostrów Mazowiecka kierował Rometem mając ponad 2, 2 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali 54-latkowi prawo jazdy.

 

Apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek i nie wsiadanie do auta po wypiciu alkoholu. Kierowanie pojazdem w stanie trzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierujących samochodami o ostrożność podczas jazdy. Wraz z wiosną na drogach pojawia się więcej rowerzystów i motocyklistów którzy są  niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Niestety podczas zderzenia z autem kierujący jednośladami doznają największych obrażeń.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony