Aktualności

Debata powiatowa na temat bezpieczeństwa

Data publikacji 01.07.2022

Po dłuższej przerwie związanej z covid-19 ostrowska komenda zorganizowała wczoraj debatę powiatową na temat bezpieczeństwa.

Po dłuższej przerwie związanej z covid-19 wczoraj po południu na hali sportowej przy ul. Kościuszki 36 odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa. W spotkaniu uczestniczyli: Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Krzysztof Szymański, Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Chrupek, Z-ca Komendanta PPSP w Ostrowi Mazowieckiej st. bryg. Leszek Falbowski, radni, mieszkańcy powiatu ostrowskiego oraz ostrowscy policjanci.

Podinsp. Krzysztof Szymański przedstawił zebranym stan bezpieczeństwa na terenie powiatu. Następnie omówił liczne działania profilaktyczne realizowane przez Policję skierowane głównie do dzieci, młodzieży i seniorów. Ważną część debaty stanowiła prezentacja aplikacji, które zwiększają bezpieczeństwo oraz pozwalają w prosty i łatwy sposób skontaktować się z dzielnicowym tj. Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moją Komendę. Na zakończenie spotkania zebrani wypełnili ankiety dot. oceny przeprowadzonej debaty.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony