Aktualności

Bomba lotnicza w Zawistach Nadbużnych

Data publikacji 19.07.2022

Przypominamy, że wszelkie pozostałości po II wojnie światowej w postaci niewybuchów stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego.

Wczoraj przed południem dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał informację, że w Zawistach Nadbużnych podczas prac przy budowie wodociągu znaleziono niewybuch. Na miejsce pojechali policjanci specjalizujący se w rozpoznaniu minerskim i potwierdzili, że jest to bomba lotnicza długości 80 cm i średnicy 20cm. Z uwagi na rozmiar niewybuchu oraz małą odległość od zabudowań ewakuowano mieszkańców pobliskich domów oraz dzieci i pracowników żłobka. Policjanci zabezpieczali miejsce do momentu przyjazdu saperów. Jeszcze tego samego dnia niewybuch został przejęty przez patrol saperski.

Pamiętajmy że absolutnie nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać znaleziska. Miejsce, gdzie się znajduje należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, szczególnie dzieci. O znalezisku należy powiadomić Policję poprzez nr alarmowy 112. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony