Aktualności

Wakacyjne spotkanie z seniorami

Data publikacji 29.07.2022

W dniu dzisiejszym funkcjonariusze KPP Ostrów Maz. spotkali się z członkami Klubu Seniora znajdującego się na terenie miasta

W dniu dzisiejszym funkcjonariusze Zespół ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii tutejszej jednostki policji w trakcie wykonywanych czynności służbowych przeprowadzili spotkanie z uczestnikami Klubu Seniora w Ostrowi Mazowieckiej. W czasie spotkania policjanci przekazali podstawowe informacje na temat zagrożeń czyhających na osoby starsze ze strony oszustów i złodziei. Tematem wiodącym była ogólnie pojęta tematyka bezpieczeństwa zarówno w czasie wakacji, nad wodą ale również domu jak i na ulicy. Tego typu spotkania wpisują się również w ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Policjanci, ponownie ostrzegali przed oszustami działającymi metodami "na wnuczka" czy "na policjanta". Funkcjonariusze podkreślali, że oszuści cały czas zmieniają swoje metody, którymi próbują zmanipulować seniorów. Wymyślają przeróżne podstępne sytuacje, aby okraść ich z oszczędności całego życia. Przypomnieli również, o funkcjonujących w internecie aplikacjach „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda”. Z ich pomocą w łatwy sposób możemy zgłosić niepokojące nas sytuacje, czy też odnaleźć najbliższą jednostkę Policji.

Tego typu spotkania są potrzebne, gdyż oszuści są cały czas aktywni. Dlatego pamiętajmy aby rozmawiać z seniorami czy też osobami samotnymi znajdującymi się w naszym otoczeniu o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać w obecnych czasach.

 

sierż.szt. Emilia Podbielska


 


 


 


 


 


 


 

Powrót na górę strony