Aktualności

Uwaga na niewybuch – niebezpieczna pozostałość z okresu II wojny światowej

Data publikacji 02.08.2022

W dniu 1 sierpnia 2022r dyżurny Komendy Powiatowej Policji otrzymał zgłoszenie na temat odnalezienia niewybuchu w miejscowości Kietlanka

W dniu wczorajszym około godziny 20:30 dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Kietlanka gmina Zaręby Kościelne podczas wykonywanych prac w ogrodzie został znaleziony przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce udali się policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, którzy potwierdzili, że znaleziony przedmiot to granat z zapalnikiem. Policjanci zabezpieczali miejsce do momentu przyjazdu saperów. Jeszcze tego samego dnia niewybuch został przejęty i zabezpieczony przez patrol saperski.
Pamiętajmy że absolutnie nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać znaleziska przypominającego niewybuch. Miejsce, gdzie się znajduje należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych a w szczególności dzieci. O znalezisku należy niezwłocznie powiadomić policję, która zabezpieczy teren do czasu przybycia na miejsce saperów.

Powrót na górę strony