Aktualności

Zakupiony bilet transportowy nie został zrealizowany -uwaga oszust!

Data publikacji 02.08.2022

Oszuści wykorzystują trudną sytuacje finansową i próbują oszukać na wszelkie sposoby. W dniu wczorajszym dyżurny KPP Ostrów Maz. otrzymał zgłoszenie o zakupie biletu za granicę, który w efekcie końcowym nie został zrealizowany.

Wysokie ceny paliwa powodują trudności z transportem oraz z jego finansowaniem. Osoby podróżujące wielokrotnie starając się oszczędzić na transporcie i starają się szukać na rożnego rodzaju portalach społecznościowych zamiennych form transportu w bardziej atrakcyjnej cenie. Niemniej jednak należy pamiętać, iż tego typu zakup biletu wiąże się z większym ryzykiem bezpiecznego dotarcia do zamierzonego celu. Tego typu sytuacja miała miejsce w dniu 1 sierpnia 2022r. o czym powiadomiła 50-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego. Kobieta złożyła zawiadomienie z treści którego wynika, iż umieściła ona ogłoszenie na portalu „Bla Bla Car” informacją, iż poszukuje transportu do Kopenhagi. Za pośrednictwem komunikatora „Messenger” odezwał się do niej mężczyzna, twierdząc, iż jest kierowcą firmy transportowej i posiada on wolne miejsce na przejazd we wskazanym kierunku. Następnie zgłaszająca po kontakcie telefonicznym z daną firmą transportową dokonała przelewu pieniędzy w kwocie 470 zł. Niestety zakupiony przejazd nie został zrealizowany, gdyż nikt nie przyjechał we wskazane miejsce i czas a konto na komunikatorze Messenger zostało usunięte.

Biorąc pod uwagę zwiększoną liczbę wyjazdów za granice z uwagi na sezon wakacyjny, apelujemy i przypominamy o zachowani wzmożonej ostrożności oraz stosowaniu zasady ograniczonego zaufania. Uważajmy też na tzw. super okazje i "promocje", które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów.


sierż.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony