Aktualności

Ślubowanie nowo przyjętej policjantki w ostrowskiej komendzie

Data publikacji 04.08.2022

Dziś przed południem na Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowi Maz. odbyła się uroczysta zbiórka z okazji ślubowania nowo przyjętej do służby policjantki.

Te słowa roty ślubowania wypowiada każdy wstępujący do służby policjant. "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia….”

Dziś w świetlicy ostrowskiej komendy odbyła się uroczysta zbiórka podczas której funkcjonariuszka złożyła ślubowanie. Jest to ważny dzień dla każdego młodego policjanta,który rozpoczyna służbę. Teraz czeka ją siedmio miesięczny kurs podstawowy w jednej z policyjnych szkół, następnie odbędzie tzw. adaptację zawodową w oddziałach prewencji po czym wróci do jednostki macierzystej gdzie będzie pełnić służbę.

Uroczystość odbyła się z udziałem I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Pawła Antośkiewicz. Po meldunku rozpoczynającym uroczystość, nową funkcjonariuszkę policji przywitał podinsp. Paweł Antośkiewicz,  który odebrał ślubowanie. Następnie podczas uroczystości przypomniał znaczenie słów roty ślubowania, które powinny towarzyszyć policjantom podczas ich codziennej służby oraz pogratulował przejścia procesu rekrutacji.

Nowej policjantce składamy serdeczne gratulacje i życzymy samych sukcesów na nowej zawodowej drodze.

 

 

sierż.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony