Aktualności

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez funkcjonariuszy

Data publikacji 10.08.2022

W dniu wczorajszym policjanci Ruchu Drogowego KPP Ostrów Maz. Podczas rutynowej kontroli udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu, który odpowie za swoje za-chowanie przed sądem.

W dniu 09.08.2022r.około godziny 9:00 w miejscowości Zakrzewo-Słomy, gmina Nur funkcjonariusze Wydziału Ruchu  Drogowego KPP Ostrów Maz. dokonali zatrzymania pojazdu marki Peugeot, którego kierujący przekroczył dopuszczalna prędkość o 36 km/h.  W trakcie dokonywanej kontroli drogowej funkcjonariusze ujawnili, iż kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami  mechanicznych a ponadto znajduje się on w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna lat 44, mieszkaniec gminy Biała Podlaska został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania wynosił 1,16 mg/l. Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym na koszt właściciela. Dalsze czynności prowadzą policjanci z KP Nur.

Kierującemu za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wielokrotnie osoby siadające za kierownicę nie zdają sobie sprawy , że kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu jest skrajną nieodpowiedzialne i prowadzi do wielu tragedii na drodze. Osoba nietrzeźwa za kierownicą jest bezpośrednim zagrożeniem dla siebie samego ale także dla innych uczestników ruchu.

Ponadto apelujemy o więcej rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu gdyż jedna nie przemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego a także innych życia powodując nieodwracalne skutki.

 

sierż.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony