Aktualności

Nietrzeźwy spacerowicz na trasie K60

Data publikacji 10.08.2022

W dniu 8 sierpnia 2022r w godzinach porannych skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się nietrzeźwy mężczyzna spacerujący na trasie K60 w rejonie miejscowości Sielc

W dniu 8 sierpnia 2022r około godziny 10:30 dyżurny KPP Ostrów Maz. otrzymał zgłoszenie, iż trasą K60 w rejonie miejscowości Sielc porusza się nietrzeźwy mężczyzna w związku z czym niezwłocznie skierował tam patrol ruchu drogowego. Na miejscu interweniujący funkcjonariusze potwierdzili informację. Ustalono, iż 43-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego będąc w stanie nietrzeźwości spacerował trasą K60. Upojenie alkoholowe skutkujące problemem z samodzielnym przemieszczaniem się spowodowały, że znajdował się on w okolicznościach zagrażających swojemu życiu i zdrowiu. W związku z powyższym mężczyzna ten został doprowadzony przez funkcjonariuszy do miejsca zamieszkania celem wytrzeźwienia.

Analizując powyższą sytuację apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz ograniczonego zaufania wobec pieszych i rowerzystów poruszających się na drodze. Należy także zwrócić uwagę na podejmowanie działań w przypadku ujawnienia niebezpiecznej sytuacji, a mianowicie społecznym obowiązku każdego obywatela jest  poinformowanie odpowiednich służb gdy ujawnimy niebezpieczną sytuację gdyż w ten sposób możemy ocalić życie i zdrowie drugiego człowieka.

 

 

sierż.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony