Aktualności

Biegamy oraz #pomagamyichronimy

Data publikacji 10.08.2022

W dniu 10.08.2022r policjanci KPP Ostrów Maz. wystartowali w biegu wirtualnym organizowanym przez Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, która obchodzi swoje 25-lecie. Z tej okazji przygotowano specjalny bieg charytatywny. Idea tegorocznego przedsięwzięcia jest szczytna - pomoc dzieciom i wdowom po policjantach, którzy oddali swoje życie na służbie. Udział w biegu, to nie tylko wyraz solidarności z rodzinami policjantów, którzy na rzecz innych złożyli najwyższą ofiarę, c

W dniu dzisiejszym  w biegu, nad stawem przy ulicy Trębickiego oraz wzdłuż ulicy Kubusia Puchatka w Ostrowi Mazowieckiej, wzięli udział policjanci tutejszej jednostki policji pod przewodnictwem podinsp. Pawła Antośkiewicz – I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowi Mazowieckiej W sumie na stracie wirtualnego biegu stanęło ponad 10 osób a każda z nich wpłaciła na konto fundacji co najmniej 25 zł. W biegu uczestniczył także pies służbowy Jason wraz ze swoim przewodnikiem.

Wpisowe uzyskane z biegu zostanie przekazane na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Ideą jest pokonanie dystansu w 25 minut i wpłata minimum 25 zł. Trasę można pokonać biegiem, marszem z kijkami, spacerem. Miejsce ani trasa są bez znaczenia - najważniejsza jest chęć niesienia pomocy potrzebującym rodzinom policjantów oraz wspólna zabawa. Ważne jest też to, aby zgodnie z regulaminem zmierzyć swój czas i dystans oraz udokumentować udział w wirtualnej imprezie. Bieg charytatywny na rzecz Fundacji trwa do 18 sierpnia 2022 roku. Oprócz wymiernej finansowej pomocy podopiecznym Fundacji Bieg Charytatywny promuje również aktywność fizyczną, która jest najlepszym sposobem na walkę ze stresem, a także krokiem do wzmacniania własnego organizmu.

 

sierż.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony